Rzymkowice - Dziki Raj

Rzymkowice - Staw rekreacyjny o powierzchni 2 ha i głębokości 2-6 m znajduje się w gospodarstwo agroturystycznym ,,Dziki Raj'', położonym na obrzeżu lasu Borów Niemodlińskich. Gospodarstwo zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie „Kwitnąca Wieś Opolska - Turystyczne „NIEZAPOMINAJKI” w kategorii: najbardziej kwitnący wiejski obiekt turystyczny Opolszczyzny w roku 2009.

Na stawach organizowane są: cykliczne spotkania dla rolników, co miesiąc zawody wędkarskie, spotkania edukacyjne z młodzieżą i szkołami oraz imprezy okolicznościowe. Istnieje możliwość rozpalenia ogniska, znajdują się też miejsca grillowe. W gospodarstwie ciekawostką jest też ptactwo, m. in. pawie, gęsi, kaczki, bażanty. W stawach znajdują się, z możliwością łowienia nawet bez karty wędkarskiej, różne gatunki ryb np. karpie, szczupaki, okonie, amury, jesiotry, sandacze, leszcze, liny.

W czasie sezonu zadowoleni też będą miłośnicy grzybobrania. Będąc w okolicy, warto zwiedzić słynący z wielu wież zamek w Mosznej, zachwycający swoją bajkową architekturą, a także kaplicę pątniczą na Szwedzkiej Górce.

Galeria


Lokalizacja

NotatkiNotatki Prywatne


Szlakiem Wodnym

Miejsca, które musisz odwiedzić!